• 50 lecie
  50 lecie

  W związku z Obchodami Jublileuszu 50-lecia istnienia Technikum Elektrycznego w Gostyninie popularnie zwanego "Elektryczniakiem" informujemy, że uroczystości główne odbędą się w dniu 8 czerwca 2018 roku w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej Curie w Gostyninie.

 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...

  W IX edycji corocznego rankingu najlepszych szkół ponadgimnazjalnych organizowanego przez tygodnik „Perspektywy” i dziennik „Rzeczpospolita”Nasza Szkoła zajęła 250 miejsce w kraju i 31 miejsce w województwie mazowieckim.

 • Czy wiesz, że...
 • Czy wiesz, że...
 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...

  W naszej szkole są następujące kierunki kształcenia:
  Technikum: Elektroniczne, Ekonomiczne, Informatyczne, Obsługi Turystycznej.
  LO: Ratowniczo-Pożarnicze, Psychologiczno-Społeczne.

 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...

  Biblioteka w naszej szkole posiada księgozbiór liczący ponad 10500 woluminów.
  Najstarsze książki pamiętają lata 40 i 50–te XIX wieku.
  Obok książek i czasopism biblioteka gromadzi zbiory multimedialne o charakterze edukacyjnym.

 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...
 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...

  Patronka naszej szkoły jest jedyną kobietą w historii, która została dwukrotnie wyróżniona Nagrodą Nobla. Po raz pierwszy w roku 1903 z fizyki, wraz z mężem, a drugi raz w roku 1911 z chemii za wydzielenie czystego radu.

śp Jakub Berliński

„Umarłych wieczność dotąd trwa,

dokąd pamięcią im się płaci”

Wisława Szymborska

 

 

22207533 1515095988525917 1798464892 n

29 września, w przeddzień dnia  chłopaka, o godzinie 8.00 w kościele św. Marcina w Gostyninie zgromadziliśmy się wokół ołtarza my koleżanki, koledzy przyjaciele, wychowawca, kapłani, nauczyciele, dyrekcja, pracownicy , rodzina, by wspólnie modlić się w intencji zmarłego w lipcu kolegi, przyjaciela, ucznia klasy czwartej EFH Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej- Curie

Jakuba Berlińskiego.

Zbyt krótką drogę zaplanował dla Niego Bóg. Pozostało puste miejsce, którego nikt nie jest w stanie zapełnić. Nieustannie brzmią nam w uszach słowa jego autorstwa, pozostawione w wierszu pt. ”Przed śmiercią-Ostatnie słowa” :

 

 

 

Wiem jedno-

Odejdę stąd na pewno

Jest mi przykro

Ja już tęsknię

Chyba zaraz moje serce pęknie

Czas się żegnać

Mam nadzieję, że będziecie

Mnie pamiętać!

                                   Kuba

Jan Paweł II w Tryptyku Rzymskim powtórzył za Horacym „ non omnis moriar”/ nie wszystek umrę/, tak będzie z Jakubem.

Kubuś  pozostanie w naszej pamięci na zawsze radosny, sympatyczny, roześmiany, uczciwy, otwarty i szczery.  Był naszego szkolnego „ serca biciem, życia tchnieniem,” ku zaskoczeniu wszystkich stał się wspomnieniem.

„ Był uśmiechniętym, wrażliwym chłopakiem. Nie oceniał ludzi.”;

„ Lubiłam w nim to, że gdy mnie spotykał, nieważne, gdzie byłam i z kim, zawsze podchodził, zamieniał parę zdań, nie każdy jest taki .”; „ ..zawsze służył pomocą…”; „ Był wspaniałym słuchaczem i pocieszycielem.”; „ Przepełniał wszystkich swoją pozytywną energią…”; „ Nie widziałam go nigdy w złym humorze.”; „… potrafił doradzić , gdy tego potrzebowałam.”; „… był moim wsparciem podczas trudnego okresu w życiu…”; „… był prawdziwym poetą.”;

„ Był po prostu wspaniałym człowiekiem.”.

Dla Kuby…

„ Kiedyś radość unosząca się w przestrzeni

teraz pustka w nas

żal! przecież kochał cały świat

jeden liść z drzewa upadł nam

nie odwróci czasu nikt

cały las w żałobie cicho szlocha

będzie zawsze dobrze o Nim nucił nam”

M.J.