• 50 lecie
  50 lecie

  W związku z Obchodami Jublileuszu 50-lecia istnienia Technikum Elektrycznego w Gostyninie popularnie zwanego "Elektryczniakiem" informujemy, że uroczystości główne odbędą się w dniu 8 czerwca 2018 roku w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej Curie w Gostyninie.

 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...

  W IX edycji corocznego rankingu najlepszych szkół ponadgimnazjalnych organizowanego przez tygodnik „Perspektywy” i dziennik „Rzeczpospolita”Nasza Szkoła zajęła 250 miejsce w kraju i 31 miejsce w województwie mazowieckim.

 • Czy wiesz, że...
 • Czy wiesz, że...
 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...

  W naszej szkole są następujące kierunki kształcenia:
  Technikum: Elektroniczne, Ekonomiczne, Informatyczne, Obsługi Turystycznej.
  LO: Ratowniczo-Pożarnicze, Psychologiczno-Społeczne.

 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...

  Biblioteka w naszej szkole posiada księgozbiór liczący ponad 10500 woluminów.
  Najstarsze książki pamiętają lata 40 i 50–te XIX wieku.
  Obok książek i czasopism biblioteka gromadzi zbiory multimedialne o charakterze edukacyjnym.

 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...
 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...

  Patronka naszej szkoły jest jedyną kobietą w historii, która została dwukrotnie wyróżniona Nagrodą Nobla. Po raz pierwszy w roku 1903 z fizyki, wraz z mężem, a drugi raz w roku 1911 z chemii za wydzielenie czystego radu.

Projekt "Działając wspólnie"

22450062 1615221105208579 362890183554141808 n

Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji w Partnerstwie z Powiatem Gostynińskim realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich "Działając wspólnie". Celem projektu jest podniesienie zdolności do zatrudnienia uczniów z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gostyninie i z Gostynińskiego Centrum Edukacyjnego.

 

 

W dniach od 09 do 14 października w ramach projektu pierwsza grupa uczniów uczestniczyła w szkoleniu z zakresu: nowoczesnych metod montażu pakietów elektronicznych (IPC). Dziesięciu uczestników szkolenia, którzy na co dzień kształcą się w naszej szkole w zawodzie technik elektronik, poznało nowoczesne metody lutowania elementów elektronicznych. Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzili doskonali trenerzy, pracownicy firmy "RENEX” z Włocławka. RENEX jest jedną z największych i najdłużej działających polskich firm, dostarczającą najnowsze technologie w zakresie produkcji i serwisu urządzeń elektronicznych. Zajęcia odbywały się w pomieszczeniach pracowni instalacji i eksploatacji urządzeń elektronicznych w budynku Zespołu Szkół im. M. Skłodowskiej-Curie w Gostyninie, którą na czas szkolenia firma RENEX wyposażyła w profesjonalne urządzenia i narzędzia.
Ukończenie kursu umożliwia uzyskanie certyfikatu IPC, rozszerzającego możliwości zatrudnienia techników elektroników - absolwentów naszej szkoły.
Zapraszamy do obejrzenia fotografii wykonanych w trakcie szkolenia.

Tekst i zdjęcia – Jerzy Jędrzejkiewicz,
nauczyciel elektronicznych przedmiotów zawodowych
Gostynin, 14/10/2017