• 50 lecie
  50 lecie

  W związku z Obchodami Jublileuszu 50-lecia istnienia Technikum Elektrycznego w Gostyninie popularnie zwanego "Elektryczniakiem" informujemy, że uroczystości główne odbędą się w dniu 8 czerwca 2018 roku w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej Curie w Gostyninie.

 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...

  W IX edycji corocznego rankingu najlepszych szkół ponadgimnazjalnych organizowanego przez tygodnik „Perspektywy” i dziennik „Rzeczpospolita”Nasza Szkoła zajęła 250 miejsce w kraju i 31 miejsce w województwie mazowieckim.

 • Czy wiesz, że...
 • Czy wiesz, że...
 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...

  W naszej szkole są następujące kierunki kształcenia:
  Technikum: Elektroniczne, Ekonomiczne, Informatyczne, Obsługi Turystycznej.
  LO: Ratowniczo-Pożarnicze, Psychologiczno-Społeczne.

 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...

  Biblioteka w naszej szkole posiada księgozbiór liczący ponad 10500 woluminów.
  Najstarsze książki pamiętają lata 40 i 50–te XIX wieku.
  Obok książek i czasopism biblioteka gromadzi zbiory multimedialne o charakterze edukacyjnym.

 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...
 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...

  Patronka naszej szkoły jest jedyną kobietą w historii, która została dwukrotnie wyróżniona Nagrodą Nobla. Po raz pierwszy w roku 1903 z fizyki, wraz z mężem, a drugi raz w roku 1911 z chemii za wydzielenie czystego radu.

Laur publiczności dla ucznia naszej szkoły w Turnieju Jednego Wiersza

W czwartkowe popołudnie, 23 listopada, w Miejskim Centrum Kultury w Gostyninie, w Galerii im. Pawła Tencera odbył się XX Jubileuszowy Turniej Jednego Wiersza z udziałem naszych uczniów – Angeliki Miziołek z klasy 2 FH technikum i Tomasza Czajkowskiego z klasy 1 C liceum ogólnokształcącego.

Prezentowany przez Tomasza wiersz pt. „Wolność” wywalczył laur publiczności w kategorii młodzieży. Wszystkim uczestnikom turnieju podziękowania za udział oraz gratulacje złożył krytyk literatury - Waldemar Smaszcz, gość specjalny, poeta i podróżnik - Krzysztof Cezary Buszman oraz organizatorzy przedsięwzięcia. Do gratulacji dla obojga uczestników dołącza się społeczność Zespołu Szkół.

Tym wierszem nasz młody poeta oczarował zgromadzoną  publiczność.

      „Wolność"

Pochłonięty rozważaniami nad egzystencją

Wciąż myślę o tym, co jest życia esencją.

Życia, które mija jak bańka radosna

Lub też życia, w którym jest smutek i troska.

Życia, które daje nam to, czego chcemy

Lub też życia, w którym co się stanie, nie wiemy.

Życia, które jest dla nas snem wymarzonym

Lub też życia, które jest pasmem błędów nieskończonym.

Życia, w którym czujemy się wolni i radośni

Lub też życia, które daje nam jedynie powody do złości.

Więc zapatrzony oczyma wyobraźni

Na krwisty wschód słońca niczym z baśni,

Patrzę na bezkres zielonej grani

I widzę zarys biegnącej łani,

Biegnącej do światła jej życia radości

Biegnącej niczym ja, który dążę do wolności.