• 50 lecie
  50 lecie

  W związku z Obchodami Jublileuszu 50-lecia istnienia Technikum Elektrycznego w Gostyninie popularnie zwanego "Elektryczniakiem" informujemy, że uroczystości główne odbędą się w dniu 8 czerwca 2018 roku w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej Curie w Gostyninie.

 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...

  W IX edycji corocznego rankingu najlepszych szkół ponadgimnazjalnych organizowanego przez tygodnik „Perspektywy” i dziennik „Rzeczpospolita”Nasza Szkoła zajęła 250 miejsce w kraju i 31 miejsce w województwie mazowieckim.

 • Czy wiesz, że...
 • Czy wiesz, że...
 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...

  W naszej szkole są następujące kierunki kształcenia:
  Technikum: Elektroniczne, Ekonomiczne, Informatyczne, Obsługi Turystycznej.
  LO: Ratowniczo-Pożarnicze, Psychologiczno-Społeczne.

 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...

  Biblioteka w naszej szkole posiada księgozbiór liczący ponad 10500 woluminów.
  Najstarsze książki pamiętają lata 40 i 50–te XIX wieku.
  Obok książek i czasopism biblioteka gromadzi zbiory multimedialne o charakterze edukacyjnym.

 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...
 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...

  Patronka naszej szkoły jest jedyną kobietą w historii, która została dwukrotnie wyróżniona Nagrodą Nobla. Po raz pierwszy w roku 1903 z fizyki, wraz z mężem, a drugi raz w roku 1911 z chemii za wydzielenie czystego radu.

I Powiatowe Targi Edukacji i Rozwoju w Gostyninie. Podsumowanie

 

W dniu 15 marca 2018 roku, w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gostyninie, odbyły się po raz pierwszy Targi Edukacji i Rozwoju o zasięgu powiatowym adresowane do młodzieży  z naszego regionu.  Na  stoiskach  wystawowych  oferty edukacyjne prezentowali przedstawiciele ośrodków akademickich z Warszawy, Łodzi, Płocka, Torunia, szkoły wyższe z Kutna, Ciechanowa, Włocławka oraz płockie szkoły policealne. Gośćmi  Targów  były również instytucje związane z rynkiem pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Gostyninie, Wojewódzki Urząd Pracy w Płocku, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Płocku, przedstawiciele służb mundurowych oraz pośrednictwa pracy.

Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem Starosty Powiatu Gostynińskiego, Pana Tomasza Matuszewskiego. 

 

Po uroczystym otwarciu Targów przez panią Izabelę Sieradzką, dyrektor placówki, przemówieniach gości i krótkiej części artystycznej,  nastąpiło zwiedzanie stoisk, na których wystawcy prezentowali swoje  oferty edukacyjne , kierunki kształcenia, bazę lokalową czy kryteria  zatrudnienia, np. w policji, wojsku, straży pożarnej. Przy stoiskach promujących kierunki medyczne chętni poddawali  się badaniom ciśnienia tętniczego krwi, poziomu cukru we krwi, relaksującej  kuracji parafinowej dłoni, masażom rozluźniającym, zabiegom kosmetycznym i fryzjerskim. Targi  odwiedziło ponad 400 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Gostynina i okolic.  Mamy nadzieję, że przyniosły młodym niezdecydowanym ludziom wiele korzyści  i pomogą w  podjęciu słusznych i świadomych decyzji związanych z dalszym kształceniem i drogą zawodową.  Inicjatorką i koordynatorką Targów była pani Anna Tarka – pedagog szkolny i doradca zawodowy, współorganizatorami – pani Dorota Urbańska-Majchrzak i pani Urszula Milczarska.