• 50 lecie
  50 lecie

  W związku z Obchodami Jublileuszu 50-lecia istnienia Technikum Elektrycznego w Gostyninie popularnie zwanego "Elektryczniakiem" informujemy, że uroczystości główne odbędą się w dniu 8 czerwca 2018 roku w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej Curie w Gostyninie.

 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...

  W IX edycji corocznego rankingu najlepszych szkół ponadgimnazjalnych organizowanego przez tygodnik „Perspektywy” i dziennik „Rzeczpospolita”Nasza Szkoła zajęła 250 miejsce w kraju i 31 miejsce w województwie mazowieckim.

 • Czy wiesz, że...
 • Czy wiesz, że...
 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...

  W naszej szkole są następujące kierunki kształcenia:
  Technikum: Elektroniczne, Ekonomiczne, Informatyczne, Obsługi Turystycznej.
  LO: Ratowniczo-Pożarnicze, Psychologiczno-Społeczne.

 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...

  Biblioteka w naszej szkole posiada księgozbiór liczący ponad 10500 woluminów.
  Najstarsze książki pamiętają lata 40 i 50–te XIX wieku.
  Obok książek i czasopism biblioteka gromadzi zbiory multimedialne o charakterze edukacyjnym.

 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...
 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...

  Patronka naszej szkoły jest jedyną kobietą w historii, która została dwukrotnie wyróżniona Nagrodą Nobla. Po raz pierwszy w roku 1903 z fizyki, wraz z mężem, a drugi raz w roku 1911 z chemii za wydzielenie czystego radu.

„ Z POEZJĄ NA OJCZYSTYCH ŚCIEŻKACH...”

27 marca 2018 roku w Zespole Szkół im.M.Skłodowskiej-Curie odbyła się piąta edycja konkursu recytatorskiego „Z poezją na ojczystych ścieżkach...”. Gościem honorowym tegorocznej  uroczystości był pan Tadeusz Biniewicz – gostyniński rzeźbiarz i malarz, odnoszący sukcesy nie tylko w Polsce, ale także poza granicami naszego kraju. Tegoroczna edycja konkursu była organizowana w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

tn poe ojc 201844

    W tegorocznym konkursie wzięło udział 30 recytatorów. Zaprezentowała się młodzież z 8 szkół podstawowych, do których należą również oddziały gimnazjalne: Szkoła Podstawowa nr 1 im.Armii Krajowej z Gostynina, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Obrońców Westerplatte z Gostynina, Szkoła Podstawowa im.Ks.Kardynała S.Wyszyńskiego z Nowego Duninowa, Szkoła Podstawowa z Teodorowa, Szkoła Podstawowa im.W.S.Reymonta z Solca, Szkoła Podstawowa z Lucienia, Szkoła Podstawowa im.K.Makuszyńskiego z Łaniąt, Szkoła Podstawowa z Sierakówka. Swoje umiejętności recytatorskie prezentowała również młodzież ze szkół średnich – Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im.T.Kościuszki z Gostynina, Gostynińskie Centrum Edukacyjne, Zespół Szkół im.M.Skłodowskiej-Curie z Gostynina.
    Po burzliwych debatach jury w składzie: Katarzyna Smyczyńska, Renata Grabowska i Dorota Urbańska-Majchrzak postanowiło nagrodzić następujące osoby:
Kategoria  - klasy VII szkół podstawowych i oddziały gimnazjalne:
I miejsce – Natalia Grądziel (SP Lucień)
II miejsce – Natalia Zabłotowicz (SP Solec)
III miejsce – Mateusz Mularczyk (SP 3 Gostynin)
wyróżnienie – Adam Migdalski (SP Lucień)
wyróżnienie – Iga Wawrzyniak (SP 1 Gostynin)
wyróżnienie – Kamila Brzezińska (SP Nowy Duninów)
Kategoria – szkoły średnie
I miejsce – Oliwia Kryska (LO Gostynin)
II miejsce – Adam Kulaziński (ZS Gostynin)
III miejsce – Wiktoria Kamińska (LO Gostynin)
wyróżnienie – Anna Frątczak (ZS Gostynin)

    Po zmaganiach konkursowych odbyło się spotkanie z panem Tadeuszem Biniewiczem. Najpierw zebrani obejrzeli prezentację multimedialną ze zdjęciami prac gościa. Z zaciekawieniem wszyscy wsłuchiwali się w historie związane z tymi dziełami, na temat ich powstania pan Tadeusz Biniewicz mówił bardzo wyczerpująco. Po prezentacji dorobku artystycznego młodzież z Zespołu Szkół przeprowadziła wywiad z naszym regionalnym artystą. Na zakończenie zebrani zadawali panu Biniewiczowi szereg pytań. Interesowali się przede wszystkim etapami powstawania dzieła rzeźbiarskiego, czasem potrzebnym do wykonania rzeźby, a nawet kosztem takiego dzieła sztuki. Pan Biniewicz zdradził wszystkim, że miał nawet propozycję przeniesienia się do innej miejscowości….. jednak bardzo kocha swoje miasto i pragnie nadal w nim mieszkać i tworzyć.
    Pod koniec uroczystości swoją twórczość poetycką zaprezentował uczeń Zespołu Szkół im.M.Skłodowskiej-Curie w Gostyninie – Tomasz Czajkowski. Warto przypomnieć, że jest otrzymał on laur publiczności na ostatnim gostynińskim „Turnieju Jednego Wiersza”.
    Tegoroczny konkurs recytatorski „Z poezją na ojczystych ścieżkach..” wyróżniał się wysokim poziomem jego uczestników. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani przez swoich nauczycieli, za co należą się słowa uznania. Warto promować nasze  małe ojczyzny, znać regionalnych twórców i ich dzieła. Już dziś zapraszam wszystkich na kolejną edycję konkursu i spotkanie z regionalnym twórcą. Powinniśmy promować naszą zdolną młodzież, znać artystów, którzy tworzą naszą kulturę.