• 50 lecie
  50 lecie

  W związku z Obchodami Jublileuszu 50-lecia istnienia Technikum Elektrycznego w Gostyninie popularnie zwanego "Elektryczniakiem" informujemy, że uroczystości główne odbędą się w dniu 8 czerwca 2018 roku w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej Curie w Gostyninie.

 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...

  W IX edycji corocznego rankingu najlepszych szkół ponadgimnazjalnych organizowanego przez tygodnik „Perspektywy” i dziennik „Rzeczpospolita”Nasza Szkoła zajęła 250 miejsce w kraju i 31 miejsce w województwie mazowieckim.

 • Czy wiesz, że...
 • Czy wiesz, że...
 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...

  W naszej szkole są następujące kierunki kształcenia:
  Technikum: Elektroniczne, Ekonomiczne, Informatyczne, Obsługi Turystycznej.
  LO: Ratowniczo-Pożarnicze, Psychologiczno-Społeczne.

 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...

  Biblioteka w naszej szkole posiada księgozbiór liczący ponad 10500 woluminów.
  Najstarsze książki pamiętają lata 40 i 50–te XIX wieku.
  Obok książek i czasopism biblioteka gromadzi zbiory multimedialne o charakterze edukacyjnym.

 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...
 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...

  Patronka naszej szkoły jest jedyną kobietą w historii, która została dwukrotnie wyróżniona Nagrodą Nobla. Po raz pierwszy w roku 1903 z fizyki, wraz z mężem, a drugi raz w roku 1911 z chemii za wydzielenie czystego radu.

„Rekord dla Niepodległej” w Zespole Szkół

Oddając szacunek symbolom narodowym oddajemy go wszystkim Polakom, którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie.

09 listopada, o godzinie 11.11, społeczność Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gostyninie zgromadziła się w szkolnej sali gimnastycznej, by wspólnie zaśpiewać 4-zwrotkowy hymn narodowy.

 

Uroczystość rozpoczęła się wręczeniem uczniom i pracownikom szkoły ozdobnych kotylionów. O godzinie 11.00 przewodniczący samorządu uczniowskiego - Adam Kulaziński – zapowiedział wprowadzenie pocztu sztandarowego oraz zgłosił gotowość do uroczystego apelu. Członkini samorządu - Barbara Michalak - naświetliła genezę, dzieje oraz znaczenie „Mazurka Dąbrowskiego” po czym, o godzinie 11.11, 360 osób odśpiewało hymn w atmosferze powagi i spokoju. Ostatnim akcentem apelu było solowe wykonanie przez przewodniczącego samorządu utworu „Żeby Polska była Polską”.

Na sali gimnastycznej nie zabrakło pozostałych symboli narodowych, biało czerwonej flagi i godła. Te trzy znaki wyrażają i podkreślają wspólnotę narodu, jego tożsamość, ciągłość historii, doświadczeń i tradycji, wspomagają budowę zdrowej i odpowiedzialnej wspólnoty.