Nauka leży u podstaw każdego postępu,

który ułatwia życie ludzkie i zmniejsza cierpienie.

Maria Skłodowska-Curie

Narodowe Czytanie, to akcja odbywająca się w pierwszą sobotę września na terenie całej Polski. Para Prezydencka, po konsultacji z literaturoznawcami, na tegoroczne – ósme Narodowe Czytanie wybrała osiem lektur. Były to: „Dobra pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków Bruno Schulza, „Orka” Władysława Stanisława Reymonta, „Rozdziobią nas kruki i wrony” Stefana Żeromskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza i „Sawa” Henryka Rzewuskiego.

 W Gostyninie, na Rynku Miejskim, nowele polskie czytali: przedstawiciele władz samorządowych, grupy aktorsko-teatralne, miejscowi poeci, uczniowie szkół, nauczyciele, bibliotekarze. Grupa z naszej szkoły, w składzie: Agata Barańska, Natalia Ledzion, Wiktoria Mardo, Michał Szymczak, Wiktor Szymański, Hubert Rozkosz przeczytała powstałą w 1919 roku nowelę Władysława Stanisława Reymonta „Orka”. Organizatorem czytania, wystawy poświęconej życiu i twórczości Stanisława Moniuszki oraz koncertu wokalnego była Miejska Biblioteka Publiczna im. Jakuba z Gostynina.

LOKALIZACJA

ul. Kowalska 5

sekretariat@zs2-gostynin.edu.pl

Design by: DiabloDesign.eu