Przyzwyczaić się do czytania książek, to zbudować sobie schron przed większością przykrości życia codziennego

William S. Maugham

Biblioteka Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gostyninie

I. Informacje ogólne

Godziny otwarcia biblioteki

Poniedziałek 8.30 – 14.30
Wtorek 8.00 – 14.00
Środa 8.00 – 14.00
Czwartek 8.30 – 14.30
Piątek 8.00 – 14.00

Biblioteka znajduje się na terenie szkoły. Zajmuje dwa pomieszczenia, w których utworzone zostały:

W połowie września 2016 roku , wśród uczniów naszej szkoły, została przeprowadzona ankieta oceniająca aktywność i preferencje czytelników w klasach liceum i technikum. Część pierwsza ankiety, obejmująca 14 pytań zamkniętych, dotyczyła zainteresowań młodzieży, sposobu spędzania czasu, aspiracji i motywacji czytelniczych, dostępu do książki. Część druga, będąca wykazem najciekawszych - zdaniem ankietowanych - tytułów i serii wydawniczych posłuży do uzupełnienia zbiorów biblioteki ze środków pochodzących z "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa".

Marzec, kwiecień, maj to miesiące ściśle związane z teatrem, książką, kulturą i historią Polski. 27 marca swoje święto miał teatr, 23 kwiecień, na mocy postanowień UNESCO, ogłoszony został Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich, 8-go maja świętują bibliotekarze i biblioteki wszystkich typów.