• 50 lecie
  50 lecie

  W związku z Obchodami Jublileuszu 50-lecia istnienia Technikum Elektrycznego w Gostyninie popularnie zwanego "Elektryczniakiem" informujemy, że uroczystości główne odbędą się w dniu 8 czerwca 2018 roku w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej Curie w Gostyninie.

 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...

  W IX edycji corocznego rankingu najlepszych szkół ponadgimnazjalnych organizowanego przez tygodnik „Perspektywy” i dziennik „Rzeczpospolita”Nasza Szkoła zajęła 250 miejsce w kraju i 31 miejsce w województwie mazowieckim.

 • Czy wiesz, że...
 • Czy wiesz, że...
 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...

  W naszej szkole są następujące kierunki kształcenia:
  Technikum: Elektroniczne, Ekonomiczne, Informatyczne, Obsługi Turystycznej.
  LO: Ratowniczo-Pożarnicze, Psychologiczno-Społeczne.

 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...

  Biblioteka w naszej szkole posiada księgozbiór liczący ponad 10500 woluminów.
  Najstarsze książki pamiętają lata 40 i 50–te XIX wieku.
  Obok książek i czasopism biblioteka gromadzi zbiory multimedialne o charakterze edukacyjnym.

 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...
 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...

  Patronka naszej szkoły jest jedyną kobietą w historii, która została dwukrotnie wyróżniona Nagrodą Nobla. Po raz pierwszy w roku 1903 z fizyki, wraz z mężem, a drugi raz w roku 1911 z chemii za wydzielenie czystego radu.

„Kulturalna” wiosna

Marzec, kwiecień, maj to miesiące ściśle związane z teatrem, książką, kulturą i historią Polski. 27 marca swoje święto miał teatr, 23 kwiecień, na mocy postanowień UNESCO, ogłoszony został Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich, 8-go maja świętują bibliotekarze i biblioteki wszystkich typów.

Powodów do świętowania jest więcej, bowiem w tym roku przypada 170 rocznica urodzin i 100 rocznica śmierci naszego noblisty Henryka Sienkiewicza,  400 rocznica śmierci Williama Szekspira oraz wyjątkowe wydarzenie historyczne – 1050 rocznica Chrztu Polski, które odbyło się 14 kwietnia 966 roku.

Mając na uwadze wyżej wymienione wydarzenia, samorząd szkolny, biblioteka szkolna i pani Anita Szymańska-Sarzała organizują dla uczniów naszej szkoły szereg wystaw, akcji i konkursów, w dniach 25 i 27 kwietnia 2016 r.

W programie:

 1. Wystawy i gazetki
  • Tematyczne gazetki poświęcone mistrzom pióra: Henrykowi Sienkiewiczowi i Wiliamowi Szekspirowi (na terenie szkoły)
  • Wystawa karykatur pisarzy polskich i światowych (korytarz szkolny)
  • Znane i nieznane cytaty, aforyzmy, fragmenty tekstów literackich nawiązujących do książki, czytelnictwa, wiedzy (korytarze szkolne)
  • Wystawa książek pozalekturowych, ranking najpopularniejszych tytułów i ich wypożyczeń w poszczególnych klasach (wnęka w korytarzu dolnym przy bibliotece)
  • Mini-ankieta – „Twoje preferencje czytelnicze, czyli co czytam bądź chciałbym/chciałabym przeczytać?” (w miejscu wystawy książek)
 2. Konkursy
  • Recytatorski, dwujęzyczny „Odkrywamy Szekspira”, po raz pierwszy w naszej szkole!!! Zadaniem uczestników będzie wyrecytowanie kilkuwersowego tekstu szekspirowskiego w języku polskim i angielskim, wybranego spośród zaproponowanych przez organizatorów  (27 kwietnia).
  • Literacki, w postaci krótkiego testu ze znajomości lektur, odrębny dla klas I, II wszystkich typów i III Technikum (w dniu 25 kwietnia 2016 r.). Na słowo „LEKTURA” większość dostaje drgawek, bądź groźnej palpitacji sercowej. A przecież, jak to mówią „Nie taki diabeł straszny, jak go malują”. Zapewniamy – każdy da sobie radę.
  • Fotograficzny „Art-book foto” z książką w roli głównej. Biorąc udział w tym konkursie możesz wykazać się pomysłowością, oryginalnością, wyobraźnią dowolnie aranżując plan zdjęciowy. Możesz sfotografować samą książkę, bądź ich plik nadając im ciekawą formę ,np. piramidy, schodów, serca uformowanego z kartek,  bądź wykonać selfie z ulubionym egzemplarzem.

Namawiamy do uwolnienia wyobraźni, eksperymentowania i dobrej zabawy. Rozwiązanie konkursu fotograficznego nastąpi w maju, miesiącu święta bibliotek.

Zainteresowanych udziałem w konkursie recytatorskim i literackim prosimy o zgłaszanie się do 21 kwietnia 2016 r., zaś w fotograficznym do 10 maja. W bibliotece tworzone będą listy uczestników. Tam otrzymasz wszystkie szczegółowe informacje i wgląd do regulaminów.

Zapraszamy!

Organizatorzy:
Samorząd Szkolny
Pani Anita Szymańska-Sarzała
Pani Dorota Urbańska-Majchrzak