• 50 lecie
  50 lecie

  W związku z Obchodami Jublileuszu 50-lecia istnienia Technikum Elektrycznego w Gostyninie popularnie zwanego "Elektryczniakiem" informujemy, że uroczystości główne odbędą się w dniu 8 czerwca 2018 roku w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej Curie w Gostyninie.

 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...

  W IX edycji corocznego rankingu najlepszych szkół ponadgimnazjalnych organizowanego przez tygodnik „Perspektywy” i dziennik „Rzeczpospolita”Nasza Szkoła zajęła 250 miejsce w kraju i 31 miejsce w województwie mazowieckim.

 • Czy wiesz, że...
 • Czy wiesz, że...
 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...

  W naszej szkole są następujące kierunki kształcenia:
  Technikum: Elektroniczne, Ekonomiczne, Informatyczne, Obsługi Turystycznej.
  LO: Ratowniczo-Pożarnicze, Psychologiczno-Społeczne.

 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...

  Biblioteka w naszej szkole posiada księgozbiór liczący ponad 10500 woluminów.
  Najstarsze książki pamiętają lata 40 i 50–te XIX wieku.
  Obok książek i czasopism biblioteka gromadzi zbiory multimedialne o charakterze edukacyjnym.

 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...
 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...

  Patronka naszej szkoły jest jedyną kobietą w historii, która została dwukrotnie wyróżniona Nagrodą Nobla. Po raz pierwszy w roku 1903 z fizyki, wraz z mężem, a drugi raz w roku 1911 z chemii za wydzielenie czystego radu.

Nowe książki już w obiegu!!!

Od października biblioteka szkolna sukcesywnie wzbogaca swoje zbiory, korzystając z dotacji docelowej pochodzącej z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

W akcję włączyła się cała społeczność  szkolna i pozaszkolna. Ankiety, indywidualne rady, opinie rodziców, wskazówki bibliotekarzy z Biblioteki Miejskiej im. Jakuba z Gostynina oraz z Biblioteki Pedagogicznej stały się podstawą uzupełnienia księgozbioru. Każdy czytelnik, nawet ten najbardziej poszukujący (czytaj – wybredny), znajdzie coś dla siebie,  dla mamy, taty, dziadków czy rodzeństwa.

Zapraszamy po „gorące” nowości wydawnicze, literaturę piękną obejmującą powieści społeczno-obyczajowe, historyczne, sensacje, kryminały, fantastykę, horrory oraz klasykę literatury, biografie, pamiętniki, reportaże, poradniki…

Niektóre egzemplarze nie zdążyły „zagrzać” miejsca na półkach. Tuż po włączeniu w zbiory znalazły się u czytelników. To dowód zaprzeczający powszechnie panującej opinii, że młodzież stroni od książki.

W NASZEJ SZKOLE NIE STRONI, W NASZEJ CZYTA !