• 50 lecie
  50 lecie

  W związku z Obchodami Jublileuszu 50-lecia istnienia Technikum Elektrycznego w Gostyninie popularnie zwanego "Elektryczniakiem" informujemy, że uroczystości główne odbędą się w dniu 8 czerwca 2018 roku w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej Curie w Gostyninie.

 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...

  W IX edycji corocznego rankingu najlepszych szkół ponadgimnazjalnych organizowanego przez tygodnik „Perspektywy” i dziennik „Rzeczpospolita”Nasza Szkoła zajęła 250 miejsce w kraju i 31 miejsce w województwie mazowieckim.

 • Czy wiesz, że...
 • Czy wiesz, że...
 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...

  W naszej szkole są następujące kierunki kształcenia:
  Technikum: Elektroniczne, Ekonomiczne, Informatyczne, Obsługi Turystycznej.
  LO: Ratowniczo-Pożarnicze, Psychologiczno-Społeczne.

 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...

  Biblioteka w naszej szkole posiada księgozbiór liczący ponad 10500 woluminów.
  Najstarsze książki pamiętają lata 40 i 50–te XIX wieku.
  Obok książek i czasopism biblioteka gromadzi zbiory multimedialne o charakterze edukacyjnym.

 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...
 • Czy wiesz, że...
  Czy wiesz, że...

  Patronka naszej szkoły jest jedyną kobietą w historii, która została dwukrotnie wyróżniona Nagrodą Nobla. Po raz pierwszy w roku 1903 z fizyki, wraz z mężem, a drugi raz w roku 1911 z chemii za wydzielenie czystego radu.

konkurs recytatorski 2017

10 lutego, już po raz czwarty odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski „Z poezją na ojczystych ścieżkach...”. Gościem honorowym tegorocznej edycji był pan Krzysztof Koper – malarz z Gostynina, człowiek z pasją. Młodzież zaprezentowała wiersze poetów pochodzących z regionu gostynińskiego i płockiego.

Czytaj więcej: konkurs recytatorski 2017

konkurs polonistyczny 2017

W ramach obchodów

MIĘDZYNARODOWEGO DNIA JĘZYKA OJCZYSTEGO,

ogłaszamy w naszej szkole po raz drugi tydzień języka polskiego pod hasłem:

JĘZYK POLSKI TRAKTUJĘ POWAŻNIE!”.

W dniach 6 - 10 lutego 2017 propagować będziemy dbałość o poprawność językową wszystkich wypowiedzi w mowie i w piśmie. Na terenie szkoły naszą uwagę przykuwać będą ulotki z zapisanymi poprawnie formami wyrazów, zwrotów, wypowiedzeń, w których nawet prymusi popełniają błędy.

W czwartek, 09.02.2017 o godzinie 10.55 odbędzie się międzyklasowy i indywidualny konkurs języka polskiego, w ramach którego wyłonimy MISTRZÓW SŁOWA POLSKIEGO.

więcej informacji na plakacie.

Konkurs "Wybieram wybory"

Dnia 1 marca 2017 r. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory” (etap szkolny) przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którego organizatorem jest Państwowa Komisja Wyborcza oraz Krajowe Biuro Wyborcze w Warszawie.

Czytaj więcej: Konkurs "Wybieram wybory"