Trudno jest uwierzyć uczniom i ich opiekunom, że tak szybko minęły praktyki w Sewilli. Dzięki nim uczniowie zdobyli bezcenne doświadczenie zawodowe, nauczyli się współpracować ze swoimi pracodawcami, poznali nową kulturę, obyczaje i tradycje, nauczyli się podstaw języka hiszpańskiego i z sentymentem wspominają czas spędzony w Hiszpanii. Żywo w pamięci nadal mają ostatni tydzień praktyk, podczas którego zwiedzili Alcázar, wspaniały kompleks pałacowy, w którym do dziś swoją rezydencję ma hiszpańska rodzina królewska. Sportowym przeżyciem był dla nich spływ kajakowy po rzece Gwadalkiwir. Natomiast artystycznym wyzwaniem było własnoręczne malowanie słynnych, ceramicznych płytek, tzw. azulejos. Uczniowie ukończyli też kurs języka hiszpańskiego. Lektorka Paqui była niezmiernie zadowolona z postępów uczniów i wszystkim serdecznie pogratulowała pilności i zaangażowania na zajęciach. Spotkanie zakończyło się słodką niespodzianką - wyjściem na pyszne, tradycyjne churros, do przeuroczej restauracji z 1948 r., poleconej im przez zaprzyjaźnionych mieszkańców. W tak miłej atmosferze zostały wręczone nagrody i ogłoszone wyniki 4-tygodniowych zmagań w konkursie z języka hiszpańskiego. Zwyciężyła grupa uczennic Technikum Organizacji Turystyki. Wszyscy uczniowie otrzymali od swoich pracodawców najwyższe oceny, co wynikało z ich pracowitości i ponadprzeciętnych umiejętności. Czas spędzony w słonecznej Hiszpanii zostanie im na długo w pamięci, a nabyte doświadczenie zawodowe na pewno będzie im przydatne w przyszłości.

a.jpg

 

Opiekunowie: Monika Jasińska-Tomczak, Roman Szmania

 

Szczegółową relacje można obejrzeć pod wskazanym linkiem
https://www.facebook.com/Zespół-Szkół-im-M-Skłodowskiej-Curie-w-projekcie-Erasmus-106925602045383/