28 listopada 2022 r. uczniowie klas technikum: 2KL, 2LK, 3LB i 3K udali się do Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w Warszawie na spektakl słowno - muzyczny oparty na poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt. „Koń by też pisał wiersze, gdyby mu dać sto złotych”. Aktorzy zabrali widzów „w sentymentalną podróż w głąb świata ponadczasowej poezji autora.” Przedstawili opowieść o losie poety dopełnioną utworami o niezwykłej sile dramatycznej.

Następnym punktem wizyty w teatrze był udział w lekcji teatralnej „Magia teatru”, podczas której uczniowie odkryli tajniki pracy osób zaangażowanych w powstanie spektaklu, a których nie widać na scenie. Chętni widzowie mieli szansę spróbować swoich sił na deskach teatru, interpretując utwór K.I Gałczyńskiego „Małe kina”. Szczęśliwcem z naszej grupy, któremu udało się zaprezentować na scenie był uczeń klasy 3 technikum informatycznego - Maciej Kijek.
Akcja realizowana w ramach projektu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”, zainicjowana przez Samorząd Województwa Mazowieckiego
Opiekunowie wycieczki:pan Paweł Kiełbasa, panie Justyna Sobiecka i Dorota Urbańska-Majchrzak.