Technika EMJoomla templatecss templatefree templatecms templatewebsite graphics

Strona Zespołu Szkół im Marii Skłodowskiej-Curie w Gostyninie

Wycieczka do Torunia PDF Drukuj Email
04.10.2013.
25 września 2013r. odbyła się wycieczka do Torunia.
Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika obejrzeliśmy pokaz fizyczny pt. "O ciepliku i innych pomysłach z termodynamiki". Pokazy zorganizowane zostały wspólnie przez Pracownię Pokazów Fizycznych i Zakład Dydaktyki Fizyki Instytutu Fizyki UMK. Bardzo szczegółowo omówiono zagadnienia z termodynamiki. Mogliśmy obejrzeć doświadczenia, które trudno wykonać w szkolnych pracowniach. 
Po pokazach udaliśmy się na Stare Miasto. Spacerowaliśmy i robiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Miasto naszego polskiego astronoma bardzo nam się spodobało i czekamy na następną wycieczkę.

 
Image     Image
Image     Image
Image     Image
 
© 2019 Strona Zespołu Szkół im Marii Skłodowskiej-Curie w Gostyninie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Czy wiesz że...

Patronka naszej szkoły jest jedyną kobietą w historii, która została dwukrotnie wyróżniona Nagrodą Nobla za osiągnięcia naukowe. Po raz pierwszy w roku 1903 z fizyki, wraz z mężem, za badania nad zjawiskiem promieniotwórczości, a drugi raz w roku 1911 z chemii za wydzielenie czystego radu.