Technika EMJoomla templatecss templatefree templatecms templatewebsite graphics

Strona Zespołu Szkół im Marii Skłodowskiej-Curie w Gostyninie

Start
Koncert muzyki latynoamerykańskiej
02.03.2013.

14 lutego odbył się w naszej szkole koncert walentynkowy. Gościliśmy trio „Kurakas". Muzycy zaprezentowali nam najbardziej znane przeboje muzyki latynoamerykańskiej. Koncert bardzo nam się podobał. Członkowie zespołu zapraszali uczestników koncertu do udziału w konkursach, wspólnego grania i tańca. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy uczestniczyć w tej imprezie.


 
matura 2015
28.01.2013.

Poważniejsze zmiany zajdą w egzaminie maturalnym w 2015 roku. Będą one dotyczyły czterech zakresów: struktury egzaminu, warunków i sposobu jego przeprowadzenia, rodzaju stosowanych zadań egzaminacyjnych i sposobu oceniania odpowiedzi w zadaniach otwartych.

Czytaj całość…
 
"Dzieci sieci"
14.01.2013.

Czy internet to dla najmłodszych tylko rozmowy z przyjaciółmi, gry i śmieszne filmiki? Czy dzieci umieją wyszukiwać w nim pożyteczne informacje i rozwiązywać swoje problemy?

więcej na http://www.operon.pl/aktualnosci/dzieci_sieci_to_urodzeni_internauci_niekoniecznie

 
Jasełka 2012
03.01.2013.

21 grudnia odbyły się  w naszej szkole Jasełka. Uczniowie z klas II g, I a, II a 1 oraz II a 2 pod kierunkiem ks. Przemysława Krysztofiaka  i p. Darii Kacprzak przygotowali ciekawy spektakl. Przesłaniem przedstawienia było ukazanie ciągłej walki dobra ze złem, jaka toczy się również we współczesnym świecie i jaką rolę w tej walce odgrywa przychodzące na świat dzieciątko Jezus. W nastrój świąteczny wprowadzał nas zespół muzyczny, który wykonywał kolędy i pastorałki. Na zakończenie pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia, a następnie rozeszliśmy się do klas i dzieliliśmy się opłatkiem.

Łucja Kostkiewicz, Ola Ziółkowska

Zdjęcie z uroczystości - galeria

 
profilaktyka HIV w naszej szkole
03.01.2013.

3 i 4 grudnia w Zespole Szkół im. M. Skłodowskiej – Curie w Gostyninie w związku z obchodami  Światowego Dnia Walki z Aids odbyło się szereg działań profilaktycznych. Uczniowie klas pierwszych obejrzeli przedstawienie przygotowane przez swoich kolegów z klasy I g. Spektakl  powstał pod kierunkiem pani Marty Marzec – nauczyciela Wychowania do życia w rodzinie. Natomiast wszyscy uczniowie klas drugich uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych dotyczących problematyki hiv/aids. Zajęcia przygotowały i poprowadziły pani pedagog Anna Tarka oraz przedstawiciel PSSE w Gostyninie pani Joanna Zając.
Uczennice klasy II g pod kierunkiem Pani Lidii Muchy –nauczyciela biologii  przygotowały czerwone wstążeczki i ulotki informujące o wybranych aspektach profilaktyki hiv/aids, które były rozdawane wśród uczniów szkoły. Zdaniem uczniów działania te znacznie pogłębiły wiedzę na temat zapobiegania tej współczesnej epidemii.

Zdjęcia z obchodów - galeria

 
Jan Czochralski
17.12.2012.

Sejm przegłosował - 2013 Rokiem Jana Czochralskiego.
Wybitny uczony odkrył metodę otrzymywania monokryształów.

To dzięki niemu rozwinęła się nowoczesna elektronika i potężny przemysł.

Warto wiedzieć, że obecnie kryształy krzemu z których zbudowane są mikroprocesory i inne półprzewodniki produkowane są metodą opracowaną przez Polaka prof. Jana Czochralskiego.

Więcej na stronie www.janczochralski.com

 
«« start « poprz. 1 2 3 nast. » koniec »»

Pozycje :: 7 - 12 z 16

Sondy

Co najczęściej wybierasz na stronie szkoły?
 
Jak często korzystasz z Internetu w czasie lekcji?
 
© 2019 Strona Zespołu Szkół im Marii Skłodowskiej-Curie w Gostyninie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Czy wiesz że...

W naszej szkole jest 20 klas: (4 technikum ekonomicznego, 4 technikum elektronicznego, 4 technikum obsługi turystycznej, 1 technikum informatycznego i 7 liceum ogólnokształcącego). Łącznie do naszej szkoły uczęszcza 466 uczniów i uczy w niej 44 nauczycieli.