W czwartek 30 marca odbył się w naszej placówce Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Życiu i Dokonaniach Naukowych Marii Skłodowskiej-Curie.
Do tegorocznej edycji zgłosiło się 13 trzyosobowych zespołów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z powiatu gostynińskiego. Zmagania konkursowe niezmiennie obejmowały zagadnienia fizyko-chemiczne oraz wątki biograficzne dotyczące noblistki.
Konkurs od lat cieszy się dużą popularnością również ze względu na swoją formułę – dwuetapową, następującą kolejno tego samego dnia. W pierwszym - każdy uczestnik rozwiązywał samodzielnie test zdobywając punkty dla swojej drużyny. W drugim – finałowym - trzy zespoły z największą ilością punktów udzielały odpowiedzi na wylosowane przez siebie pytania z zakresu promieniotwórczości i biografii uczonej.

Jak widać na zdjęciach, humory dopisywały, mimo że niektóre odpowiedzi nie były do końca poprawne.....
Oto wyniki:

I miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Sannikach w składzie: Jan Zieliński, Jan Zwierzchowski, Jakub Czajkowski
II miejsce drużyna z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Gostyninie w składzie: Marcel Wudarczyk, Filip Pomierny, Michał Seliga
III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie w składzie: Amelia Jankowska, Maja Pasikowska, Łukasz Wernik

Serdecznie gratulujemy!

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali z rąk Pani Dyrektor Izabeli Sieradzkiej pamiątkowe dyplomy, zwycięzcy – dyplomy indywidualne i nagrody rzeczowe. Podziękowania za przygotowanie merytoryczne młodzieży otrzymali także opiekunowie: Pani Agnieszka Górska – SP im. Fryderyka Chopina w Sannikach, Pani Anna Kosada – SP im. Marii Kownackiej w Sokołowie, Pani Halina Kusiak – SP im. Władysława Broniewskiego w Lucieniu, Pani Urszula Karpińska – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gostyninie, Pani Maja Ogłodzińska – SP nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie, Panie Aleksandra Sikora i Renata Śnieć – Gostynińskie Centrum Edukacyjne oraz Pani Beata Leonarcik i Pan Janusz Latoszek – ZS im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gostyninie. Wiedza, którą przekazali swoim uczniom, zaowocowała wysokim poziomem konkursu.
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas, mamy nadzieję, że spotkamy się za rok, podczas kolejnej edycji.

Organizatorzy konkursu:
Beata Lenarcik
Dorota Urbańska-Majchrzak
Janusz Latoszek