Młodzież klas technikum informatycznego - 4K i elektronicznego -1L wraz z opiekunami w dniu 15 marca 2023 roku była na wycieczce w Warszawie w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich pn. „Gostynińskie kadry dla nowoczesnej gospodarki” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020. Realizator projektu Instytut Rynku Elektronicznego Sp.z o.o. zorganizował naszej młodzieży zwiedzanie dwóch firm: PB Technik Sp.zo.o., która zajmuje się sprzedażą i dostawami linii technologicznych, urządzeń i materiałów eksploatacyjnych i chemicznych, oraz Semicon Sp.zo.o., która jest importerem i autoryzowanym dystrybutorem podzespołów elektronicznych, materiałów, urządzeń do elektroniki, aparatury pomiarowej i akcesoriów pomiarowych renomowanych firm.

Uczniowie mogli wysłuchać ciekawego wykładu w Centrum Szkoleniowym IPC PB Training, obejrzeć montaż płytek elektronicznych, zobaczyć maszyny i urządzenia, m.in.n. JUKI RV-2-3DH służącego do kontroli optycznej, kontroli pasty lutowniczej. Jedną z atrakcji była możliwość obsługi Robota współpracującego - COBOTA JAKA, urządzenia bardzo precyzyjnego, łatwego w programowaniu, o szerokim zakresie zastosowań, wykorzystywanego w produkcji elektronicznej do prac wymagających wysokiej precyzji, np. podawania i odbierania płytek z testerów, wkręcania śrub itp. Wizyta w firmach stała się okazją do zdobycia nowych doświadczeń, poznania środowiska pracy, podjęcia rozmów z pracownikami na temat nowych technologii oraz specyfiki pracy.

Opiekun
Jolanta Syska-Szymczak