17 listopada (piątek) 50. osobowa grupa młodzieży z klasy 1 KB i 4 LB Technikum oraz 4A Liceum Ogólnokształcącego udała się wraz z opiekunami na jednodniową wycieczkę do Płocka.
W budynku Mazowieckiego Muzeum, w ramach akcji „Kulturalna szkoła na Mazowszu”, uczniowie wysłuchali lekcji edukacyjnej poświęconej sztuce Młodej Polski. W sąsiadującym kinie „Przedwiośnie” obejrzeli najnowszą ekranizację „Chłopów” Władysława Reymonta. To monumentalne dzieło zrealizowane w technice animacji malarskiej podbiło serca naszej wrażliwej młodzieży. Cisza i skupienie podczas projekcji, a po jej zakończeniu oklaski i pozytywne recenzje dowiodły dojrzałości i gotowości uczniów do odbioru takich dzieł kultury.
Po części kulturalnej nadszedł czas na rozrywkę. „Impreza” z kręglami w płockiej galerii Wisła dostarczyła nie tylko dużo zabawy i śmiechu, ale także nauki dotyczącej np. współpracy i godnej rywalizacji.
Opiekunowie: Jolanta Lewandowska, Monika Jasińska-Tomczak, Adrianna Szczepaniak, Dorota Urbańska-Majchrzak