Narodzenie Jezusa w Betlejem to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej mili, życzliwi , zapominają o wszelkich sporach i kłótniach. To wyjątkowy czas świąt Bożego Narodzenia, świąt o wielkiej polskiej tradycji. Uczniowie Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie tradycyjnie, jak co roku, wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.
21 grudnia 2023 roku szkolni aktorzy, wokaliści, soliści, recytatorzy z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przypominając wydarzenia biblijne oraz podkreślając znaczenie niektórych obrzędów, w tym rodzinne łamanie się opłatkiem. Świetności inscenizacji dodały pastorałki, kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy ten czas zbliżających się świąt.


Po zakończeniu Jasełek głos zabrała dyrektor szkoły p. Jolanta Syska-Szymczak, która podziękowała artystom oraz ich opiekunom – ks. Pawłowi Kułakowskiemu, ks. Pawłowi Dobiesowi i panu Łukaszowi Dębowskiemu - za przygotowanie jasełek oraz za wspaniałe wprowadzenie w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Następnie złożyła świąteczne życzenia obecnym na uroczystości uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły.
Dzień wcześniej, 20 grudnia, Samorząd Uczniowski rozstrzygnął konkurs na najbardziej oryginalną, świąteczną dekorację sali lekcyjnych. To już trzecia edycja konkursu, który cieszy się dużym zainteresowaniem i angażuje zespoły klasowe do artystycznej, kreatywnej współpracy. Oto wyniki:
Miejsce I- sala nr 130, w której dekoracje wykonali uczniowie klasy 1T
Miejsce II – sala 112, w której dekoracje wykonali uczniowie 2 BT
Miejsce III – sala 116, w której dekoracje wykonali uczniowie klasy 3 KL.
Wyróżnienie – sala 311 udekorowana przez uczniów klasy 3 BT.
Wszystkim czytającym sprawozdanie z naszych szkolnych Jasełek, życzymy Zdrowych, Radosnych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego 2024 Roku!!!