W czwartek (11 kwietnia) gościliśmy w murach naszej szkoły ósmoklasistów z gostynińskich i okolicznych szkół podstawowych, którzy przygotowują się do wyboru nowej ścieżki edukacyjnej.
Uczestnicy mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2024/2025, specyfiką poszczególnych zawodów, realizowanymi projektami, podejmowanymi inicjatywami, bazą dydaktyczną oraz licznymi atutami szkoły.


Dla odwiedzających uczniowie i nauczyciele przygotowali szereg atrakcji, m.in. quizy przedmiotowe, gry logiczno-matematyczne, samodzielnie przygotowany "Niezbędnik matematyczny dla ósmoklasisty", pokaz udzielania pierwszej pomocy, pokaz lutowania, składania komputerów, prezentacje multimedialne charakteryzujące poszczególne zawody oraz słodki poczęstunek zorganizowany przez uczniów klas technikum obsługi turystycznej. Uczniowie pełniący funkcje przewodników nie pominęli żadnego miejsca w szkole. Z pasją i zaangażowaniem prezentowali stoiska wystawowe zorganizowane w przestronnych szkolnych korytarzach, sale lekcyjne do kształcenia ogólnego i zawodowego (turystyczną, ekonomiczne, informatyczne, elektroniczne) a także gabinet pedagoga, gabinet pielęgniarki, bibliotekę szkolną, siedzibę samorządu uczniowskiego, salę gimnastyczną i szkolny sklepik.
Ósmoklasiści poprzez liczne rozmowy z uczniami i nauczycielami mogli poznać społeczność Zespołu Szkół, specyfikę jak i tajniki poszczególnych przedmiotów i zawodów.

Szanowni Ósmoklasiści, Szanowni Rodzice, Opiekunowie, Wychowawcy

bardzo dziękujemy, że zaszczycili nas Państwo swoją wizytą. Dziękujemy za liczne przybycie, dziękujemy za spotkanie, rozmowy odbyte w salach i na szkolnych korytarzach. Mamy nadzieję, że udało się nam odpowiedzieć na Państwa pytania i zachęcić do rozważenia naszej edukacyjnej propozycji.

Dziękujemy gościom ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Gostyninie, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie, Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Lucieniu, Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sierakówku, Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Solcu, Szkoły Podstawowej im. Bohaterów 1 grudnia 1939 roku w Emilianowie, Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Małkowskiego w Szczawinie Kościelnym, Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Sokołowie, Szkoły Podstawowej im.Powstańców Styczniowych w Zwoleniu, Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Białotarsku.

Trzymamy za Was kciuki podczas egzaminów. Do zobaczenia we wrześniu!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia

 https://photos.app.goo.gl/C2JKJzJTpppYLSD28