16 marca otworzyliśmy drzwi naszej szkoły dla ósmoklasistów. Uroczyste rozpoczęcie przypadło w udziale przewodniczącemu Samorządu Uczniowskiego – Przemysławowi Kowalskiemu, który przedstawił harmonogram wydarzenia , zaprosił do wysłuchania koncertu i obejrzenia układu tanecznego przygotowanego przez uczniów szkoły, z gościnnym udziałem absolwentki - Aleksandry Pasikowskiej. W program artystyczny mieli okazję włączyć się nasi goście, tańcząc w parach znaną i lubianą przez wszystkich belgijkę.
W organizację dnia otwartego mocno zaangażowali się zarówno nauczyciele, jak i uczniowie, których kreatywność była godna podziwu. Odwiedzający szkołę ósmoklasiści mieli okazję uczestniczyć w doświadczeniach, pokazach pierwszej pomocy, sprawdzić się w quizach, grach, zabawach.

W sali informatycznej młodzież klasy 3 K Technikum zapraszała do grupowej bądź indywidualnej sesji zdjęciowej, z możliwością pobrania wydrukowanych zdjęć niemalże od ręki. Uczniowie z profilu elektronicznego prezentowali swoje umiejętności na stanowiskach lutowniczych, chętnie dzieląc się wiedzą z młodszymi kolegami i koleżankami. W sali technikum obsługi turystycznej uczniowie odtwarzali prezentację multimedialną relacjonującą m.in. pobyt na stażach w Hiszpanii i Portugalii, zaś na korytarzu utworzyli stoisko z informacją turystyczną oraz słodkimi przekąskami. „Ekonomiści” , w swojej nowoczesnej, barwnej pracowni, przybliżyli gościom specyfikę kierunku i jego szerokie możliwości zawodowe. Przy stanowisku języka angielskiego zainteresowani mogli dowiedzieć się o wymianach młodzieżowych, projektach i stażach realizowanych w szkole. Swoje drzwi otworzyły wszystkie pracownie przedmiotowe: językowe, matematyczne, fizyki, chemii, geografii, historii, pracownie do nauki zawodu, sale wychowania fizycznego, biblioteka, gabinet pedagoga i oczywiście dobrze zaopatrzony sklepik z bogatą ofertą przekąsek.
Najważniejsze jednak było zapewne to, że oprowadzający gości nasi uczniowie mogli w indywidualnych, szczerych rozmowach przekazać jak najwięcej konkretnych informacji. Opowiadając o możliwościach, jakie daje uczniom Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gostyninie i demonstrując swoje zaangażowanie, byli oni doskonałą wizytówką szkoły.
Wszystkim, którzy wzięli udział w promocji naszej placówki, serdecznie dziękujemy. Składamy również podziękowania gościom, którzy nas odwiedzili, i mamy nadzieję, że Dzień Otwarty pomoże im w wyborze szkoły średniej.
A zatem do zobaczenia po wakacjach!