23 maja odwiedziliśmy Komendę Powiatową Policji w Gostyninie w ramach Dnia Otwartego. Uczniowie klas 3LB Technikum i 3 A Liceum Ogólnokształcącego zapoznali się ze specyfiką służby, sprzętem wykorzystywanym do codziennych działań, strukturą organizacyjną policji, wymaganiami stawianymi kandydatom do służby oraz zasadami rekrutacji.
Ważnym punktem wykładu były ostrzeżenia przed oszustami działającymi w sieci internet czy podającymi się za pracowników banku, policjantów, prokuratorów wyłudzającymi pieniądze od osób starszych.

W drugiej części wizyty, odbywającej się na dziedzińcu budynku Policji, młodzież mogła obserwować przebieg aresztowania i sposoby obezwładniania agresywnego, opierającego się przestępcy. W roli obezwładnianego wystąpił Mateusz Tomczak z klasy 3LB. Groźnie wyglądało, ale bez obaw, Mateusz w sztukach walki amatorem nie jest, dla niego to był tylko trening.
Dziękujemy panu aspirantowi Pawłowi Klimkowi za opiekę i miłe przyjęcie.